University of the Pacific

University of the Pacific

Gjithcka qe mund te deshirosh nga nje universitet e gjen te University of the Pacific, qe nga ekselenca ne mesimdhenie, te ambjentet qe ofrohen per cdo student e deri te mundesite qe te ofrohen pas diplomimit. I vendosur ne nje nga vendet me terheqese ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, studentet kane mundesine te gershetojne arritjet akademike me cdo gje tjeter argetuese qe ofron California.

  • E renditur ne Top 105 universitetet ne bote sipas te famshmes "US News and World Report, 2019", University of the Pacific eshte nder universitetet me te mira ne vend.
  • Me nje nga Top 50 programet e Inxhinierise me te mira ne vend dhe eventualisht ne Bote, te gjithe qe deshirojne te studiojne per Inxhinieri ju rekomandohet ky universitet si nder me te miret.
  • Me alumni nga me te famshmit ne bote ku dallohen dy prej tyre te cilet ne vitin 2018 kane fituar cmime Grammy.

Studioni programe te ndryshme Bachelor dhe Master si:

  1. Inxhinieri
  2. Ekonomi
  3. Marketing
  4. Design
  5. Juridik
  6. Komunikim
  7. Etj.

"Te jetuarit ne California eshte nje eksperience me vete dhe nje nga provat me te medhaja qe dikush mund te kaloje dhe qe absolutisht ja vlen ta provoje. University of the Pacific ofron te gjithe platformen e tij per te gjithe studentet ne menyre qe ata te jene te suksesshem ne SHBA."-Marco nga Italia