Marshall University

Si nje nga institucionet arsimore publike me te vjetra te Virginia-s perendimore, Marshall University i eshte dedikuar edukimit kualitativ, gje te cilen e ka vertetuar me historite e suksesit te studenteve te tij, qe prej 1837. Kampusi i  universitetit eshte i vendosur ne Huntington dhe eshte nje vend i sigurte e tradicional, ku ju mund te studioni dhe te keni suportin e nevojshem per tu ndjere si ne shtepi.

Disa nga arsyet kryesore qe e bejne Marshall University zgjedhjen tuaj te pare:

 • Nje nder Top 1% e shkollave te biznesit ne bote me me akreditim AACSB ne biznes dhe kontabilitet;
 • #15 ne listen e Top Public School US;
 • #97 ne bote per programin Bachelor ne Inxhinieri
 • Anetar institucional i Keshillit te "Undergraduate Research" 

Ne Marshall do te mund te studioni programe Bachelor dhe Master ne dege si:

 • Business Administration (MBA)
 • Computer Engineering
 • Engineering Management
 • Journalism
 • Public Health
 • Technology Management
 • Visual Arts etj.

Me pelqen studimi ketu pasi kam profesoret me te mire. Gjithashtu kampusi eshte kaq i bukur dhe me gjelberim, te cilin e dashuroj. Por mbi te gjitha, vleresoj suportin qe me eshte dhene gjate gjithe rrugetimit tim ketu. - Gabriela nga Brazili.